Jak grała PlusLiga? – 19. i 20. kolejka

PlusLiga zmierza powoli ku końcowi fazy zasadniczej | fot. ipla.tv

Na ligowych siatkarskich parkietach nie zabrakło ostatnio niespodzianek. Największą sprawili swoim kibicom siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, którzy bez straty seta pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Zobaczmy, jak grała PlusLiga w 19. i 20. kolejce. Zapraszamy na tradycyjny raport.

Ligowy sezon trwa w najlepsze. Choć do zakończenia fazy zasadniczej jeszcze kilka kolejek, to emocji nie brakuje. Każdy zespół stara się osiągnąć jak najlepsze wyniki. Spójrzmy, jakimi rezultatami kończyły się spotkania rozgrywane w kolejkach kończących drugą dziesiątkę serii spotkań.

19. kolejka PlusLigi

HIT! Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

Otwarcie kolejki na wysokim poziomie zafundowali kibicom siatkarze Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY. Mecz zapowiadany jako hit faktycznie nie zawiódł. Mecz na żywo śledziło ponad 3 tys. kibiców. Goście zwyciężyli bez straty seta.

MVP – Paweł Zatorski

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0

Pewne zwycięstwo za 3 punkty pozwoliło lubinianom zbliżyć się do wyprzedzających ich rywali w tabeli PlusLigi. Stawkę nadal zamykają gracze MKS-u z zaledwie jednym triumfem na koncie.

MVP – Maciej Gorzkiewicz

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 3:1

Święta wojna – tak od lat zapowiadane są spotkania pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a PGE Skrą Bełchatów. Mecz tej kolejki rozegrano w rzeszowskiej hali Podpromie. Rzeszowianie sprawili wielką radość swoim kibicom wygrywając z odwiecznym rywalem za komplet punktów.

MVP – Thibault Rossard

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 2:3

Najbardziej zacięte spotkanie 19. kolejki PlusLigi rozegrali siatkarze Indykpolu z Treflem Gdańsk. Z pięciosetowej batalii zwycięsko wyszli gracze znad morza. Gdańszczanie w lidze zajmują dopiero 10. miejsce, ale dużo lepiej radzą sobie w elitarnej Lidze Mistrzów.

MVP – Piotr Nowakowski

Cerrad Czarni Radom – Chemik Bydgoszcz 3:1

19. kolejkę zakończył pojedynek Cerrad Czarnych Radom z Chemikiem Bydgoszcz. Choć siatkarze Cerradu byli zdecydowanymi faworytami spotkania mecz rozpoczął się od niespodzianki. Pierwszą odsłonę spotkania wygrali gracze Chemika. Trzy kolejne partie wygrała drużyna Cerradu Czarnych Radom. Porażka spowodowała, że Chemik spadł na przedostatnie miejsce w tabeli PlusLigi.

MVP – Dejan Vinčić

GKS Katowice – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0

Mecz rozegrano awansem w połowie stycznia. Pewnie triumfowali w nim podopieczni Piotra Gruszki.

MVP – Tomas Rousseaux

20. kolejka PlusLigi

ONICO Warszawa – MKS Będzin 3:0

Bez niespodzianki zakończył się mecz na warszawskim Torwarze, choć goście nie oddali meczu bez walki. Stołeczna drużyna bez straty seta pokonała MKS Będzin. Dobrze zaprezentowali się Bartosz Kwolek i środkowy Andrzej Wrona.

MVP – Andrzej Wrona

Chemik Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 3:1

Niespodzianka w Bydgoszczy. Chemik po długim czasie zagrał dobre spotkanie, przegrywając tylko jedną partię. Goście z Olsztyna nie byli w stanie grać na tyle skutecznie, by wywieźć punkty z Bydgoszczy.

MVP – Raphael Margarido

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 0:3

W poprzednim sezonie zwycięską serię przerwali kędzierzynianom gracze z Rzeszowa. W bieżącym sezonie, ku zaskoczeniu wielu kibiców, mieliśmy powtórkę z rozrywki i Asseco Resovia znowu sprawiła niespodziankę, pokonując ZAKSĘ w Hali Azoty 3:0.

MVP – Kawika Shoji

GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom 3:0

Ta kolejka obfitowała w niecodzienne wyniki. GKS niespodziewanie pokonał drużynę ze ścisłej czołówki tabeli Cerrad Czarnych Radom. Przed własną publicznością katowiczanie zaprezentowali się świetnie i zgarnęli komplet punktów.

MVP – Bartosz Krzysiek

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3

Wyrównany mecz w trójmiejskiej Ergo Arenie zakończył się zwycięstwem gości z Jastrzębia-Zdroju. Liderem zwycięzców był Dawid Konarski. Po porażce gdańszczanie spadli na 10. miejsce w tabeli PlusLigi.

MVP – Dawid Konarski

PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin 3:1

Na zwycięski szlak powrócili siatkarze Skry Bełchatów. Po serii dotkliwych porażek w końcu odnieśli pewnie zwycięstwo w meczu kończącym 20. kolejkę PlusLigi. Po kontuzji do gry wrócił Milad Ebadipour. Mistrzowie Polski utrzymali się w TOP 6 ligi.

MVP – Jakub Kochanowski

PlusLiga wchodzi w decydującą fazę. Pięć kolejek dzieli nas od poznania drużyn, które będą walczyć o tytuł mistrza Polski. Pozycja wśród sześciu najlepszych drużyn na koniec fazy zasadniczej rozgrywek gwarantuje walkę o medale. W sporcie niczego nie można być pewnym, ale wydaje się, że drużyny ZAKSY, ONICO i Jastrzębskiego Węgla mają wystarczająco dużą przewagę nad rywalami i na pewno znajdą się w „szóstce”.