„Ciemno, prawie noc” – najnowszy polski thriller!

Film na podstawie książki Joanny Bator „Ciemno, prawie noc” będzie miał swoją premierę już 22 marca! Książkowe dzieło otrzymało w 2013 roku nagrodę literacką Nike. Czy ekranizacja także zostanie odebrana tak pozytywnie? Przekonamy się już niedługo.

„Ciemno, prawie noc” to polski thriller, którego reżyserem jest Borys Lankosz. Akcja ma miejsce w Wałbrzychu. Do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powraca po latach w rodzinne strony, aby odkryć tajemnicę niedawnych zaginięć dzieci. Policja okazuje się bezsilna, ale w trakcie prywatnego śledztwa Alicja wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Aby odkryć prawdę, musi stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem historia połączy w całość zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji.

W filmie zagrają także m.in.: Marcin Dorociński, Agata Buzek, Aleksandra Konieczna, Piotr Fronczewski.

Do kin zapraszamy od piątku 22 marca!

Premiera: 22.03.2019 rok

Ograniczenia wiekowe: Od 15 lat