Targi Akademia 2019 podczas Dni Otwartych UG

W dniach 19-20 marca br. (wtorek i środa) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się największa na Pomorzu impreza edukacyjna, podczas której uczestnicy mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną najlepszych uczelni niemal z całej Polski.

Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy podejmują decyzje związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia – kierunku studiów i uczelni – a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski.

Do dyspozycji odwiedzających są stoiska informacyjne największych uczelni wyższych z Pomorza i całej Polski oraz szkół pomaturalnych. Swoją ofertę zaprezentuje także Uniwersytet Gdański. W czasie rekrutacji na rok akademicki 2019/2010 Uczelnia oferuje ponad 80 kierunków studiów na wszystkich poziomach kształcenia, a w planach jest uruchomienie dziewięciu nowych: Informatyka o profilu praktycznym, Zarządzanie instytucjami służby zdrowia, Produkcja form audiowizualnych, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Ubezpieczenia – studia interdyscyplinarne, Criminology and criminal justice (studia w języku angielskim) Geografia fizyczna z geoinformacją, Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS oraz studia niestacjonarne Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia (Health care technology). Są to studia odpowiadające na potrzeby rynku, innowacyjne, uwzględniające współczesne cywilizacyjne wyzwania. Wszystkie łączy interdyscyplinarność, a nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami. Studenci mają możliwość odbywania praktyk w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach.

Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim rusza 20 czerwca 2019 roku.

W ramach Targów AKADEMIA 2019 odbędą się Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego. To znakomita okazja, aby zwiedzić jeden z najnowocześniejszych akademickich kampusów w Polsce – Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów uczniowie będą mogli poczuć się jak przyszli studenci. Będzie można odwiedzić wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw. Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego będą obfitowały w wiele atrakcyjnych wydarzeń.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.