Jak grała PlusLiga? – 21. i 22. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

W męskiej lidze siatkówki nie ustaje walka o czołową szóstkę. Wciąż nie wiadomo, czy do TOP 6 awansuje aktualny mistrz kraju, czyli PGE Skra Bełchatów. W minionych seriach spotkań ZAKSA zaliczyła drugą porażkę w sezonie, a zwycięską passę kontynuowała Asseco Resovia. Formą imponują też gracze ONICO Warszawa i Czarnych Radom. Zobaczmy, jak grała PlusLiga w 21. i 22. kolejce.

21. kolejka PlusLigi

Tę kolejkę spotkań otworzył mecz Trefla Gdańsk z Asseco Resovią Rzeszów. W spotkanie lepiej weszli gracze Resovii, którzy w każdym elemencie siatkarskiego abecadła prezentowali się lepiej niż ich rywale. Trzecia partia należała do gości z Gdańska. O losach meczu przesądził czwarty, rozegrany na przewagi, set. Triumfowali w nim gospodarze, zgarniając trzy punkty. Asseco jest na dobrej drodze, aby awansować do najlepszej szóstki ligi. Z kolei ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez problemu pokonała Cuprum Lubin. Zespół z Kędzierzyna-Koźla pozostał liderem ligi, a Cuprum zajmuje przedostatnią lokatę. Liderem ZAKSY był mistrz świata Aleksander Śliwka. Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie zmierzyli się z ostatnią drużyną w tabeli – MKS Będzin. Goście z Będzina zdołali wygrać jedną partię, lecz czwarty, jak się później okazało, decydujący set spotkania zakończył się wynikiem 27:25 dla Aluronu.

Pięciosetowy bój rozegrali gracze Jastrzębskiego Węgla z Indykpolem AZS Olsztyn. Tie-break, podobnie jak cały mecz, był wyrównany. Olsztynianie wywieźli z Jastrzębia cenne 2 punkty. Z bardzo dobrej strony pokazali się Jan Hadrava i Marcel Lux. W spotkaniu z Chemikiem Bydgoszcz, katowicki GKS prowadzony przez Piotra Gruszkę grał pewnie, nie dając bydgoszczanom szans i w ostatnim secie gromiąc ich 25:13. Zwycięstwo za trzy punkty wciąż daje katowiczanom szansę na grę o medale. Kolejkę zamknął mecz ONICO Warszawa z PGE Skrą. Spotkanie na Torwarze śledziło ponad 5 tys kibiców. Decydującego seta wygrali bełchatowianie. Mimo porażki stołeczni siatkarze wciąż zajmują 2. miejsce w tabeli.

22. kolejka PlusLigi

Kolejną serię rozgrywek otworzyło hitowe starcie pomiędzy ZAKSĄ ONICO Warszawa. Stołeczni siatkarze już w pierwszych akcjach meczu pokazali, że są w świetnej dyspozycji. ZAKSA zaś zaskakiwała nieskutecznością. Drużyna prowadzona przez Stephana Antigę pokonała lidera tabeli, zgarniając komplet punktów. Kędzierzynianie doznali drugiej porażki w sezonie. Dobry mecz rozegrali liderzy ONICO – Bartosz Kurek i Bartosz Kwolek. W Trójmieście nie było niespodzianki; siatkarze Trefla Gdańsk zmierzyli się we własnej hali z Cuprum Lubin i pewnie zwyciężyli. Niekwestionowanym liderem Trefla był Maciej Muzaj, który zdobył 17 punktów. Aluron Virtu Warta Zawiercie zmierzył się z PGE Skrą. Zawiercianie prowadzili już 2:0, ale w trzeciej odsłonie do gry wrócili gospodarze, którzy zmienili stan meczu na 2:2. Zwycięzcę spotkania wyłonił tie-break, którego wygrali gracze Skry. Dobrze zaprezentowali się Renee Teppan i Karol Kłos. Dzięki wygranej bełchatowianie wrócili na 6. miejsce w tabeli.

Indykpol AZS Olsztyn bez straty seta pokonał drużynę Asseco Resovii Rzeszów. Olsztynianie przerwali tym samym serię zwycięstw zespołu z Podkarpacia. Chemik Bydgoszcz dobrze otwierał każdą z trzech partii meczu z Jastrzębskim Węglem, ale regularnie tracił ciężko wypracowaną nad przeciwnikiem przewagę. Jastrzębski Węgiel wygrał to spotkanie za trzy punkty, wykorzystując tym samym drobne potknięcie lidera tabeli. Różnica między dwoma czołowymi ekipami wynosi teraz sześć oczek. Mecz Czarnych Radom z MKS Będzin zamknął tę kolejkę zmagań na parkietach PlusLigi. Pierwszego seta dość niespodziewanie wygrali gospodarze. W kolejnych odsłonach meczu górą byli gracze Czarnych Radom, a koncertowo grali Tomasz Fornal i Wojciech Żaliński.

MKS Będzin – Cerrad Czarni Radom 1:3 MVP – Wojciech Żaliński

W PlusLidze wciąż sporo się dzieje. Walka o czołową szóstkę wkracza w decydującą fazę. Kibice nie mogą narzekać na brak emocji. W następnych kolejkach najciekawiej zapowiadają się dwa mecze z udziałem Czarnych Radom: najpierw z PGE Skrą, a później z ZAKSĄ. Zapraszamy na kolejny raport z krajowych boisk siatkówki.