Jak grała PlusLiga? – 17. i 18. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

Niespodzianki w Lubinie i Olsztynie, nie potrafiąca wyjść z kryzysu Asseco Resovia Rzeszów oraz zmiana trenera w Będzinie. Przed Wami tradycyjny raport z krajowych parkietów. Zapraszamy!

Po całkiem udanych Klubowych Mistrzostwach Świata (pisaliśmy o nich tutaj), Asseco Resovia Rzeszów wpadła w kolejny dołek i nie potrafi z niego wyjść. W każdym kolejnym meczu rzeszowianie nie stanowią dla swoich przeciwników większego problemu. Świadczy o tym kolejna porażka, którą podopieczni Gheorghe Crețu ponieśli w Zawierciu. Resovia zajmuje obecnie przedostatnią pozycję w tabeli PlusLigi.

Do zmiany na ławce trenerskiej doszło w Będzinie. Na oficjalnej stronie internetowej klubu pojawiła się następująca informacja: „Zarząd klubu zadecydował, że Gido Vermeuelen nie zasiądzie więcej na ławce trenerskiej zespołu MKS Będzin. Podczas wtorkowego spotkania z Asseco Resovią Rzeszów zespół poprowadzi, dotychczasowy asystent Holendra, Emil Siewiorek.”

17. kolejka PlusLigi

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Chemik Bydgoszcz 3:1

Zawiercianie wywalczyli w meczu przed własną publicznością komplet punktów. Aż trzy z czterech setów rozegrano na przewagi. Obie drużyny pokazały się z dobrej strony, ale w końcówkach więcej szczęścia mieli gospodarze.

MVP – Kamil Semeniuk

Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1

Pierwsza z dwóch niespodzianek 17. kolejki. Będący zdecydowanie niżej w tabeli Lubinianie pokonali stawiany w roli faworyta GKS Katowice. Gospodarze ulegli tylko w partii otwierającej mecz. Kolejne sety kontrolowali i wygrali w zdecydowanym stylu.

MVP – Masahiro Yanagida

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 3:1

Indykpol bardzo liczy na to, że uda mu się wskoczyć do najlepszej szóstki tabeli na koniec rundy zasadniczej rozgrywek. Po pokonaniu PGE Skry, która na ten moment zajmuje 6. pozycję, przybliżyli się do stawianego sobie celu. Szczególnie zacięty był drugi set spotkania, który zakończył się wynikiem 36:34 dla Indykpolu.

MVP – Paweł Woicki

ONICO Warszawa – Cerrad Czarni Radom 3:0

Mecz nie przyniósł większych emocji. Derby Mazowsza zakończyły się gładkim zwycięstwem stołecznej ekipy. Skuteczni w ataku byli mistrzowie świata: Bartosz Kurek i Bartosz Kwolek. Po stronie Cerradu brakowało skuteczności. Z trybun wybrzmiewał doping ponad 4 tysięcy kibiców.

MVP – Damian Wojtaszek

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:0

W meczu kończącym 17. kolejkę, trzy punkty wywalczyli gracze Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie wywiązali się z roli faworyta, nie tracąc w meczu nawet seta. Po tej porażce z posadą trenera pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec MKSu Będzin, Gido Vermeuelen.

MVP – Lukas Kampa

Następną kolejkę otworzyli siatkarze Chemika Bydgoszcz i Trefla Gdańsk, a hitem okazało się spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Indykpolem AZS Olsztyn.

18. kolejka PlusLigi

Chemik Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 0:3

Gdańszczanie nie zawiedli i pewnie wygrali. Chemik Bydgoszcz na przestrzeni całego sezonu prezentuje nierówną formę. W spotkaniu z Treflem nie wywalczył nawet seta. W zwycięskiej ekipie koncertowo grał atakujący Maciej Muzaj.

MVP – Maciej Muzaj

MKS Będzin – Asseco Resovia Rzeszów 1:3

Asseco Resovia oddała rywalowi tylko jednego seta, a zwycięstwo za komplet punktów pozwoliło delikatnie odbić się im od dna tabeli. Kluczowym graczem drużyny z Podkarpacia był Thibault Rossard.

MVP – Thibault Rossard

GKS Katowice – ONICO Warszawa 1:3

W katowickim spodku miejscowy GKS podjął gości ze stolicy. Przez połowę spotkania nikt wyraźnie nie dominował. Dopiero od trzeciego seta mecz w pełni kontrolowali gracze ONICO. Najskuteczniejszy w tej drużynie był Bartosz Kurek. Zdobył 25 punktów.

MVP – Bartosz Kurek

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:1

Kolejne czterosetowe spotkanie rozegrali siatkarze ZAKSY i Indykpolu. Po wyrównanym początku spotkania w kolejnych dużo lepiej spisywali się gracze gospodarzy. Imponowali Łukasz Kaczmarek i Paweł Zatorski.

MVP – Paweł Zatorski

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Wegiel 1:3

Dwie z czterech rozegranych partii zakończyły się na przewagi i padły łupem Jastrzębskiego Węgla. W drużynie gospodarzy najwięcej punktów zdobyli Renee Teppan i Milan Katić (obaj po 17 pkt.). Najwięcej punktów (21) w zwycięskiej ekipie zdobył Jakub Bucki.

MVP – Jakub Bucki

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1

Bardzo emocjonujące zakończenie 18. kolejki zafundowali kibicom siatkarze Cerradu i Aluronu. Zacięty mecz na hali w Radomiu śledziło 1500 fanów. Skuteczni w ataku byli Wojciech Żaliński i Tomasz Fornal. W zespole gości główną rolę odegrał Grzegorz Bociek, zdobywca 26 punktów.

MVP – Wojciech Żaliński

Następną kolejkę otworzy starcie GKSu Katowice z Aluronem Virtu Warta Zawiercie. Hitem niewątpliwie będzie mecz pretendenta do zdobycia tytułu, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ze znajdującym się w ścisłej czołówce tabeli Jastrzębskim Węglem.