Jak grała PlusLiga? – 16. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zwalnia tempa. Lider PlusLigi prezentuje bardzo wysoki poziom i wciąż jest nie do zatrzymania. W 16. kolejce kibice byli świadkami niespodzianki w Zawierciu, gdzie miejscowy Aluron pokonał ONICO Warszawa. Przed Wami tradycyjne omówienie kolejnych spotkań rozegranych na ligowych parkietach. Zapraszamy!

Miniona kolejka PlusLigi była kolejką atakujących. Najskuteczniej w ataku (22 punkty) radził sobie Bartosz Kurek – zdecydowany lider ONICO Warszawa w meczu z Aluronem. Michał Filip, atakujący Cerradu Czarnych, zdobył dla swojej drużyny w meczu przeciwko Cuprum 20 punktów.  Przed własną publicznością zwycięstwo odnieśli siatkarze Cerradu Czarnych, Aluronu i GKSu Katowice.

Tabela prezentuje się bardzo ciekawie. W Czołowej szóstce wszystko może się jeszcze zmienić. GKS Katowice zajmuje 7. lokatę i do PGE Skry traci zaledwie 3 punkty. Pozycja wśród sześciu najlepszych drużyn na koniec fazy zasadniczej rozgrywek gwarantuje walkę o medale.

16. kolejka PlusLigi

Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:1

Mecz zapowiadano jako jedno z ciekawszych starć 16. kolejki. Kibice się nie zawiedli, zobaczyli dobre spotkanie. Cerrad Czarni pokonali we własnej hali Cuprum i umocnili sie na 4. pozycji w tabeli PlusLigi. Lubinianie zajmują 12. miejsce, wyprzedzają tylko MKS Będzin.

MVP – Michał Filip

Aluron Virtu Warta Zawiercie – ONICO Warszawa 3:1

W Hali Sportowej w Zawierciu doszło do niespodzianki. ONICO Warszawa przegrała z Aluronem po czterech, zaciętych setach.  Aluron grał pewnie i skutecznie na przestrzeni całego meczu. Według oficjalnych danych mecz na trybunach hali oglądało 1500 kibiców.

MVP – Marcin Waliński

Chemik Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

ZAKSA była zdecydowanym faworytem spotkania przeciwko Chemikowi. Gospodarze zaprezentowali się całkiem nieźle. Mimo to kędzierzynianie bez większych problemów wygrali wszystkie odsłony meczu z Chemikiem. ZAKSA nie zwalnia tempa, odniosła 14. zwycięstwo w sezonie.

MVP – Paweł Zatorski

GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów 3:0

GKS wywalczył 3 punkty, a wygrana przyszła dosć łatwo. Siatkarze z Katowic zaprezentowali w tym meczu bardzo wysoki poziom, natomiast Asseco Resovia nie pokazała dobrej gry i wciąż znajduje się  w drugiej połowie tabeli ligi.

MVP – Karol Butryn

MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3

Ostatni mecz 16. serii spotkań zakończył się wyjazdowym zwycięstwem Indykpolu. Mecz pewnie przeszedłby bez wielkiego echa w mediach, gdyby nie druga partia spotkania, która zakończyła się wynikiem 36:38 (!) dla Indykpolu.

MVP – Miłosz Zniszczoł

Mecz Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów, który był zaplanowany na 20 stycznia nie odbył się w związku z żałobą po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nowy termin meczu to 11 marca 2019.

Siatkarzy czeka chwila przerwy w rozgrywkach PlusLigi. Nie będą jednak narzekać na brak gry, ponieważ 6 drużyn powalczy w ostatniej fazie rozgrywek o Puchar Polski. Faza finałowa turnieju odbędzie się we Wrocławiu. Z kolei w następnej kolejce ligowej nie zabraknie interesujących starć. Najciekawiej zapowiada się mecz na szczycie tabeli. Drugie ONICO Warszawa zagra z czwartymi Czarnymi Radom.