Jak grała PlusLiga? – 13. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

Nikt w tym sezonie nie jest w stanie zatrzymać ZAKSY. Lider z Kędzierzyna wygrał na trudnym terenie w Bełchatowie. Z kolei coraz lepiej radzi sobie Asseco Resovia, która przywiozła trzy punkty z Radomia. Przed Wami raport z PlusLigi, czyli omówienie spotkań rozegranych w 13. kolejce ligowej.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle gra w tym sezonie jak z nut. Podopieczni włoskiego szkoleniowca Andrei Gardiniego nie ponieśli ani jednej porażki w pierwszej części rundy zasadniczej rozgrywek. To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów kędzierzynian. O ich sile w dalszym ciągu będą stanowili kapitan zespołu Benjamin Toniutti i przyjmujący Sam Deroo. Obaj niedawno przedłużyli swoje kontrakty o rok.

Wszystko wskazuje na to, że Resovia ma kryzys za sobą, o czym świadczy trzecia z rzędu wygrana. Klub z Podkarpacia zajmuje obecnie dziesiątą lokatę w tabeli. Czołowa szóstka wydaje się być na wyciągnięcie ręki, o ile dyspozycja nagle drastycznie się nie pogorszy. Pozycja wśród sześciu najlepszych drużyn gwarantuje możliwość walki o medale.

13. kolejka PlusLigi

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 1:3

Mecz zapowiadano jako jedno z ciekawszych starć 13. kolejki. Rzeszowianie na początku sezonu zmagali się z wielkimi kłopotami. Po zmianie trenera gra drużyny z Podkarpacia uległa znacznej poprawie, co widać w każdym kolejnym meczu. Z kolei Cerrad miał najlepszy początek sezonu od kilku lat. Znajduje się w ścisłej czołówce tabeli. Resovia w czterosetowym pojedynku pokonała radomian i zdobyła bardzo ważne 3 punkty.  MVP – Damian Schulz.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cuprum Lubin 3:1

Aluron wywalczył 3 punkty, choć wygrana nie przyszła łatwo. W pewnym momencie meczu zanosiło się na tie-break. Kluczowa w tym pojedynku była zagrywka. Obie drużyny zaserwowały kilka asów. Najlepszym graczem tego spotkania okazał się Michał Masny.

Chemik Bydgoszcz – ONICO Warszawa 1:3

Stołeczna drużyna przyjechała do Bydgoszczy bez pauzującego z powodu drobnej kontuzji Bartosza Kurka. Mimo jego absencji, ONICO zaprezentowało się w meczu całkiem dobrze. Chemik kilkukrotnie starał się odrobić straty, jednak goście kontrolowali przebieg meczu i nie pozwolili się dogonić. Piotr Łukasik, przyjmujący ekipy ze stolicy, został wybrany MVP spotkania.

HIT! PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3

Początek meczu był wyrównany. Pierwszy set zakończył się na przewagi, drugi padł łupem bełchatowian. Potem inicjatywę przejęli gracze ZAKSY. Przyjezdni wypracowali sobie przewagę i nie stracili jej do końca. Aktualni mistrzowie Polski przegrali z fenomenalnym liderem tabeli. MVP – Aleksander Śliwka.

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:0

Ponad 2 tysiące kibiców śledziło na żywo zmagania w HWS w Jastrzębiu-Zdroju. Świetna zagrywka, pewne i skuteczne ataki tercetu: Grzegorz Kosok, Dawid Konarski i  Julien Lyneel, dały jastrzębianom wygraną za komplet punktów. Atakujący gospodarzy, Dawid Konarski, odebrał drugą statuetkę MVP w tym sezonie.

MKS Będzin – Trefl Gdańsk 0:3

Trefl był zdecydowanym faworytem tego starcia. Od początku spotkania kontrolował jego przebieg. W III secie środkowy będzinian, Mateusz Kowalski doznał kontuzji kolana. Na przestrzeni całego meczu bardzo dobrze spisywał się atakujący Trefla Maciej Muzaj, który po zakończeniu spotkania odebrał nagrodę dla MVP.

Tabela PlusLigi fot. plusliga.pl