Dick Helm opowie o przywództwie na WNS

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu naszej uczelni serdecznie zaprasza na wykład Dicka Helma pt: „W przywództwie chodzi o…”. Jesteś fanem koszykówki lub może po prostu interesuje Cię tematyka rozwoju osobistego? Koniecznie wpadnij 16 listopada na Wydział Nauk Społecznych!

Dick Helm przez lata pełnił funkcję trenera w drużynach koszykarskiej ligi amerykańsko-kanadyjskiej, zwanej NBA. Współpracował z Lennym Wilkensem, jednym z najlepszych rozgrywających ligi, a później także trenerem. Helm chętnie spotyka się z młodymi ludźmi – nie tylko ze sportowcami, by udzielić im kilku rad. Równie ochoczo, co o sporcie, wypowiada się na tematy związane z motywacją, rozwojem osobistym czy przywództwem. Jego wystąpienie na naszej uczelni będzie związane właśnie z tą ostatnią kwestią.  Wykład na Wydziale Nauk Społecznych nie jest dla Dicka Helma pierwszą okazją, by odwiedzić Polskę, czy nawet Trójmiasto – dwa lata temu gościł w Sopocie.

O co chodzi w przywództwie? Bycie dobrym liderem jest cechą bardzo pożądaną, ale nie tak łatwo ją posiąść. Przywództwo to nie tylko rządzenie ludźmi, a również ich motywowanie czy inspirowanie. Dick Helm przez wiele lat trenował najlepszych koszykarzy, a przecież koszykówka to nic innego jak gra zespołowa. W każdym zespole musi być lider, który wytacza ścieżkę innym. Nasz gość z pewnością chętnie rozwinie ten temat!

Kiedy: 16 listopada, godz. 17:30

Gdzie: Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Jana Bażyńskiego 4, Gdańsk