Wieczór z Kinem na UG!

12783780_753186374818875_6338223772891585748_oDobre filmy, spotkania z aktorami, wykłady, quizy, a nawet pokaz charakteryzacji filmowej. To wszystko czeka na Was na I Wieczorze z Kinem, który odbędzie się 10 marca w godzinach 16:00-21:30 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie spotkanie z Dorotą Kolak, która opowie o tajnikach swojej pracy.

I Wieczór z Kinem to stworzony przez studentów kierunku wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej UG, projekt który, jak dodają organizatorzy – ma na celu upowszechnianie świadomego i aktywnego uczestniczenia w kulturze filmowej.

W programie znajduje się pokaz islandzkiego filmu „Fusi”, seansów: jednominutówek konkursu TheOneMinutes, prac semestralnych studentów WoFiKA oraz filmów grupy MWM Art Film i Macieja Jarczyńskiego. Będzie można uczestniczyć także w spotkaniu z Dorotą Kolak, aktorką filmową i teatralną, a także z Michałem Oleszczykiem, dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Wykład na temat świadomego oglądania filmów wygłosi wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego – prof. dr hab. Krzysztof Kornacki. Oprócz tego na uczestników czeka wiele wydarzeń towarzyszących – m.in.: oglądanie pokazowego planu filmowego czy powstawania charakteryzacji filmowej. Będzie również okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie drużynowym „Co Ty tak właściwie wiesz o filmie?”.

Kiedy: 10 marca 2016, godz. 16:00 – 21:30

Gdzie: Wydział Filologiczny, Uniwersytet Gdański (Wita Stwosza 51, Gdansk)

Bilety: Wstęp płatny tylko na pokaz filmu Fusi (8 zł – karnet, 10 zł – normalny), reszta wydarzeń bezpłatna

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.